טיליה (Tillia)​

שלווה ורוגע משפיעים על מערכות הגוף

היכולת להירגע היא יכולת נרכשת שלא כולם מצליחים לסגל באופן עצמאי. בעולם שבו אנו חיים עם מינונים בלתי אפשריים של מסכים ומתח אין פלא שרוב האנשים אל מגיעים לשלווה ורוגע באופן עצמאי. מי שיכול לסייע בכך הוא צמח הטיליה שידוע בסגולות המרגיעות שלו.

סגולות הצמח

פרחי הטיליה מוכרים ברפואה המסורתית באירופה יעילים לטיפול חרדות, בבעיות שינה, תזזיתיות מוגברת ועוד תופעות קליניות שונות שמקושרות למתח וחרדה. צמח הטיליה מייצר בגוף הרפיה כללית של הגוף ושל שרירים חלקים שעוטפים את כלי הדם, מעברי הנשימה ודרכי העיכול והשתן. בזכות ההרפיה של כלי הדם, ישנה זרימה טובה יותר של דם, מה שמסביר את השימושים של הטיליה כצמח מייזע שמסייע בהורדת חום

לאילו שימושים?

עיקר השימוש בטיליה נועד להתוויות כמו טיפול בחרדות, מתח מתמשך וחוסר שקט כללי. בנוסף, משתמשים בצמח לטיפול בנדודי שינה לרבות סיוטי לילה. במסגרת היעילות של הצמח לטיפול ביתר לחץ דם נשים בהיריון משתמשות בו לטיפול ביתר לחץ דם שנוצר בזמן ההיריון כמו גם לחרדה, מתח וחוסר שקט לפני או במהלך הלידה. הטיפול בטיליה מסייע גם לתופעות כמו כאבי ראש ומיגרנות עקב מתח, פלפיטציות ודופק מהיר והפרעות בקצב הלב.

יתר על כן צמח הטיליה יעיל לטיפול בחוסר שקט של מערכת העיכול בקרב תינוקות, תופעות גיל המעבר, כאבי מחזור, פעילות יתר של בלוטת התריס, עודף מתח בשרירי הגוף, שיקום חולי לב, אסטמה שנובעת ממתח, חרדות וחוסר שקט, בעיות מערכת הנשימה, טיפול במעי רגיז, קיבה עצבנית ועוויתות במערכת העיכול שמקושרות למתח וכיווץ כללי של הגוף, התפרצויות של מחלות עור בילדים ומבוגרים עקב מתח ולחוסר שקט וגם טיפול בדלקות בדרכי השתן.

שלווה ורגיעה אינם דברים של מה בכך וצמח הטיליה הוא אם כן אחד האמצעים להשגתם בעולם רווי מתחים כמו זה שבו אנו חיים.