תמצית פסיפלורה

ההנאה שברוגע

כמה פעמים ביום אתם שומעים את הקריאה להירגע כבר? בעידן הלחץ והמתח שבו אנו מצויים כאשר שעות רבות בחיינו אנחנו מול מסכים ועסוקים בעבודה ובמשימות יומיומיות מתישות, אין לא שיותר ויותר אנשים חווים לחץ ומתח שמביאים עמם שלל בעיות רפואיות. מלבד הקריאה להירגע, שאם נודה על האמת רק יוצרת יותר מתח,  יש עוד כמה דברים שכדאי ואפשר לעשות כדי להצליח באמת להשתחרר מהמתח היומיומי. אחד מהם הוא תמצית פסיפלורה.

פרי התשוקה אבל לא רק

פסיפלורה מוכרת לכולנו בתור פרי התשוקה ולכן כבר למשמע שמה עולים ניחוחות של רוגע, חיוביות ואהבה. מקורה של הפסיפלורה בברזיל, אך בזכות הסגולות הרבות שלה והמתיקות שבה היא הפכה מבוקשת בכל רחבי העולם. זהו צמח מטפס שפרחיו בצורה שמזכירה שעון ומכאן נוצר שמה העברי שעונית נאכלת.

פרי הפסיפלורה עשיר בוויטמין A ו-C, בקרטנואידים, סידן וגם באשלגן. ברפואה הטבעית משתמשים בכל חלקי הצמח: בשורש, בעלים, בפירות ובזרעים. מעבר לטעם המיוחד והמתקתק שלה שהפך אותה לכה מבוקשת היא מוכרת כמפחיתה חרדה על ידי העלאת רמת ה- GABA במוח.

מקום מכובד

תכונותיה של הפסיפלורה הובילו אותה למקום מכובד ברשימת צמחי המרפא שמביאים להרגעה. בין הסגולות הרפואיות הרבות של הפסיפלורה ניתן למנות יכולות אנטי דלקתיות, יכולת לצמצם נדודי שינה, יעילות בשיפור פעילות מערכת העיכול עקב חרדה או מתח, טיפול יעיל בגירויים בעור, כוויות, דלקות עור, הפחתת תסמיני גיל המעבר, ADHD וגם טיפול בתופעות כמו לחץ דם גבוה.

משום שהפסיפלורה בעלת סגולות מרשימות כל כך, ברור שצריכה קבועה שלה עשויה לסייע בכל הפעילויות של מערכות הגוף, בין אם במניעה ובין אם בטיפול של בעיות שונות. מעל לכל, היותה צמח מרגיע היא עובדה מוכחת ולכן, מהיום כשאומרים לכם להירגע, דעו שיש מה לעשות!